tel. 721 726 349

Servis počítačů

Když se počítač pokazí

Všechna zařízení se mohou pokazit a pak záleží na rozsahu závady. U neudržovaných počítačů jde často o závadu programů, kde stačí programově upravit či přeinstalovat a počítač znovu nastavit.

Přestane-li Vám počítač fungovat, nejjednodušší je zavolat. Určím Vám rozsah závady i nákladnost případné opravy.

Když počítač zlobí či je zavirovaný

Někdy počítač funguje, ale je nezvykle pomalý nebo se chová "divně". Může to být třeba tím, že dlouhodobě nebyl počítač udržovaný, viry či první příznaky závažnějších problémů.

V tomto případě je lepší preventivní kontrola, protože podceněním příznaků může dojít k závažnějšímu poškození a ztráty dat.

Když počítač něco neumí

Počítač není jen jednoúčelová věc. Díky správnému nastavení a vhodně zvoleným programům, je možné neustále rozšiřovat a upravovat schopnosti počítače. Nevíte-li si rady jaký program zvolit či chcete-li zvolený program nainstalovat, pomohu Vám s tím.

Máte například nějaký dokument či obrázek, který počítač neumí otevřít? Buď Vám soubor převedu do pro Vás vhodného formátu nebo Váš počítač naučím s tímto souborem trvale pracovat.

Využívání služeb

Zkontroluji nastavení služeb, internetu, ... Poradím s výběrem vhodného poskytovatele internetu, případně pomohu s ověřením závady, pokud Vám funguje internet špatně.

Pomůžu s doladěním služeb na počítači a internetu. Velkým pomocníkem Vám mohou být cloudové služby, tj. správně používané maily, sdílené kalendáře, kontakty, ...

Zálohování a záchrana dat

Zálohování je nedílnou ale podceňovanou aktivitou. Vše ovšem záleží na důležitosti dat. Pokud Vám nevadí, že navždy ztratíte jediné fotky z dovolené či malých dětí, pracovní dokumenty,..., pak zálohovat nemusíte.

Připravím Vám řešení přesně na míru.

Pokud se Vám ztratí data nebo něco přestane fungovat, je potřeba ihned vše vypnout a zavolat. Každý další pokus získat data z poškozených zařízení může definitivně znemožnit jejich záchranu. Může se jednat o disk v počítači, USB disk, CD, DVD či paměťové karty z foťáků i telefonů.

QRcode Jiří Pytela

Jiří Pytela

721 726 349, jiri@pytela.cz, www.pytela.cz.


Správa počítačů a sítí

Správa zahrnuje správu počítačů, routerů, serverů, kabeláže, ale i logické uspořádání zařízení a služeb na síti i v počítači.
Rychlá pomoc

Webdesign

Weby navrhuji vždy individuálně šité na míru potřebám zákazníka. Realizuji jak jednoduché stránky pro drobné živnostníky, tak webové řešení pro firmy.

Školení

Školení je jen jednou z forem vzdělávání. Provádím školení, konzultace, individuální poradenství. Vzdělávací aktivity jsou vhodné pro skupiny i jednotlivce.